You are here
Pagrindinis > Mes skaitėme > Knyga „Jis ir vėl čia“ – humoro dozė apie Adolfą Hitlerį

Knyga „Jis ir vėl čia“ – humoro dozė apie Adolfą Hitlerį

Įsivaizduokite, kad vieną dieną gatvėje sutinkate Adolfą Hitlerį. Iš akies trauktas nacių vadas, kupinas idėjų, kaip grįžti į karo frontą ir norintis kuo greičiau atstatyti Vokietijos galybę. Trikdo? Susipažinkite su Timuro Vermeso romano „Jis ir vėl čia“.

Knygoje apstu istorinių faktų, sąmojo, ironijos ir A. Hitlerio ideologijos vaizdinių. Galime net sakyti, kad savo humoru romanas primena „Šimtametį, kuris išlipo pro langą ir dingo“.

Romane pasakojama apie A. Hitlerio gyvenimą dabartiniais laikais – 2011 metais. Kaip jis ketina paveikti vokiečius į savo pusę? Kaip jis ketina grįžti į valdžią tokiu metu, kuomet egzistuoja internetas, „Youtube“, o spauda nėra cenzūruojama?

Dėmesio vertas romanas skaitytojui suteikia ne tik daug humoro, bet ir parodo, kad koks yra žiniasklaidos ir demokratijos absurdiškumas. Atrodo, kad už juokdario kaukės besislepiantis individas nėra toks nekaltas – jo mintyse tūnoti blogis, tačiau jo niekas nepastebi. Užuot to, visi juokiasi.

O kur yra absurdo ribos?

Puikus kūrinys apie Vokietiją ir kitokį A. Hitlerį. Tokį, apie kokį dar negirdėjote.

Knygos anotacija: 2011-ųjų pavasaris. Berlynas. Tuščia aikštelė tarp namų. Joje nubunda… Adolfas Hitleris, gyvas ir sveikas. Buvęs fiureris nėmaž nenutuokia, kas įvyko iki jam atsibundant, bet pastebi, kad viskas gerokai pasikeitę: nematyti nei Evos Braun, nei nacių partijos narių, nei kokių nors karo ženklų. Hitleris negali patikėti, kad šalis, kurioje pilna svetimtaučių ir kuriai vadovauja moteris, tikrai yra jo numylėtoji tėvynė.

Berlyno gatvėse besišlaistantis nacių vadas nelieka nepastebėtas. Tik niekas netiki, kad čia jis, visi laiko aktoriumi, parodijuojančiu Hitlerį ir jokiomis aplinkybėmis nepamirštančiu savo vaidmens. Įvykiai ima rutuliotis, kai šiuo veikėju susidomi vietos televizijos prodiuseriai.

One thought on “Knyga „Jis ir vėl čia“ – humoro dozė apie Adolfą Hitlerį

  1. Kadangi „Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo“ buvo mano geriausia skaityta knyga, būtinai ir šitą įsitrauksiu į savo kalėdinių norų sąrašą 😀

Parašykite komentarą

Top