You are here
Pagrindinis > Mes skaitėme > Knygos recenzija. Mistiniai Hailji „Parodymai“

Knygos recenzija. Mistiniai Hailji „Parodymai“

Pietų Korėjos rašytojas Halji yra pažįstamas Lietuvos skaitytojams. Prieš keletą metų šalyje išleistas pirmas jo romanas „Užupio respublika“ sulaukė ne tik didelio skaitytojų susidomėjimo. Susitikime su autoriumi Vilniaus knygų mugėje nebuvo laisvų vietų. Šį kartą kalbame apie naujausią jo knygą lietuvių kalba „Parodymai“.

Šį romaną apibūdinti trumpai – sudėtinga. Tai nesibaigiantis filosofijos profesoriaus monologas, kuriame jis pasakoja apie savo žmoną, asmeninį gyvenimą ir atostogas, kurios baigėsi policijos nuovadoje.

Knygoje nerasite nei vieno dialogo – visas pasakojimas rutuliojasi per pagrindinio personažo prisiminimus ir pasakojimą. Per šį pasakojimą skaitytojas įvedamas į romano veiksmą, susipažįsta su personažu, jo vidiniu pasauliu. Ar jis kaltas dėl žmogžudystės? Ar jis bent kažką prisimena iš pastarųjų įvykių? Galų gale, ar jis nėra beprotis? Tai klausimai, kurie kyla žvelgiant į pagrindinį personažą.

Ši istorija yra veiksmo, mistikos, vidinių išgyvenimų ir jausmų junginys, kuris nuo pat pirmo iki paskutinio puslapio nepaleidžia skaitytojo, neleidžia jam atsipalaiduoti. Skaitant atrodo, kad viskas per daug aišku, tačiau Hailji greitai šį aiškumo jausmą išsklaido.

Skaitę autoriaus romaną „Užupio respublika“ gali neabejoti, kad „Parodymai“ yra taip pat magiškas kūrinys. Su pabaiga, kurią nuspėti yra sunku.

Knyga patiks tiems, kurie mėgsta mistiškas, paslaptingas istorijas, kurios dėmesį ir savo paslaptį išlaiko iki paskutinio puslapio.

Knygos anotacija. Filosofijos profesorių, atvykusį į pajūrio miestą paminėti dešimtųjų savo vestuvių metinių, staiga viešbučio vestibiulyje suima policija. Jis niekaip negali suprasti, kodėl surakintas antrankiais atsidūrė policijos areštinėje. Piktindamasis, kad jam pateikiami „kažkokie melagingi kaltinimai“, profesorius nerimauja dėl žmonos sveikatos. Bet tai, ką tvirtina policija, jį stačiai pribloškia… Jis – o drauge ir skaitytojas – atsiduria keistame pasauly, kuriame sukeistos vietomis iliuzija ir realybė. Šį romaną galima pavadinti sąmonės prigimties detektyvu. Gyvenimo ir mirties perskyra čia itin komplikuota. Kūrinys atveria galimybę kitaip pažvelgti į pasaulio ir žmogaus sąmonės santykį, neteikiant pirmenybės nei tikrovei, nei vaizduotei.

Parašykite komentarą

Top