You are here
Pagrindinis > Rekomenduojame > Nazare biblioteka: knygų židinys žvejų miestelyje

Nazare biblioteka: knygų židinys žvejų miestelyje

Nereikia ir ginčytis, kad vasara yra pats tikriausias kelionių metas. Jau rašėme apie knygų keliones Maltoje bei Minske, o šį kartą susikrovę lagaminus patraukėme į Portugaliją, kur daugiausia laiko praleidome žvejų miestelyje Nazare.

Išties buvo kiek netikėta tokiame mažame miestelyje, kuriame gyvena kiek daugiau nei 15 tūkst. gyventojų, atrasti užsislapsčiusią biblioteką. Netikėta todėl, kad esame girdėję iš kitų keliautojų, kad ir jie buvo Nazare, bet bibliotekos taip ir nematė ir net negalvojo, kad ji išties ten yra.

Visgi mums pasisekė – ją radome patys, o antrą kartą mus ten nukreipė turistų informacijos centro darbuotoja. Mat atostogose prireikia pačių keisčiausių dalykų. Tad mums irgi kažko tokio reikėjo. O tai buvo galimybė pasinaudoti spausdintuvu.

Nazare viešoji biblioteka yra erdvi ir moderni. Galima sakyti, kad tai yra ne tik knygų laikymo vieta ir skaitytojų rojus, bet ir visos Nazare kultūros centras. Čia galima susipažinti su senoviniais žvejų laivų modeliais, išvysti tikrą senovinį laivą, susipažinti su miestelio istorija ir kultūra. Na, bet viskas portugalų kalba.

Lipame aukštyn. Antrame aukšte prasideda tyla. Labai tylu. Aplink ne tiek ir daug žmonių. Galima spėti, kad čia renkasi daugiausia portugalai, mat galima nemokamai paskaityti laikraščius, naudotis internetu. Taip pat nemokamai. Aibė knygų.

Tarp knygų teko ir matyti itin seno leidimo kūrinių, kurie yra brangi portugalų literatūros dalis. Visgi viena problema – ekspozicijų aprašymai pateikiami tik portugalų kalba.

Kaip ir kompiuteriai – visuose įvesta portugalų kalba, tad jei jos nemokate bus keblu.

Visgi ši vieta yra unikali ir moderni. Vos tik įėjus prieš akis kyla vaizdas – o kaip jaustųsi portugalai įžengę, pavyzdžiui, į Vilniaus Karoliniškių mikrorajono biblioteką? Arba į Rokiškio? Ar jie irgi liktų sužavėti bibliotekos auros ir skleidžiamos knygų kultūros?

Tebūnie tai retorinis klausimas.

Šiam tikslui paliekame ir kitą klausimą – ar Lietuvos bibliotekose portugalai angliškai susikalbėtų su darbuotojais?

Parašykite komentarą

Top