You are here
Pagrindinis > Įdomybės > Tyrimas: skaitytojai labiausiai mėgsta knygas autorių, esančių tos pačios lyties kaip ir jie

Tyrimas: skaitytojai labiausiai mėgsta knygas autorių, esančių tos pačios lyties kaip ir jie

Niekada nesusimąstėte, kieno – vyrų ar moterų knygas labiau mėgstate? „Goodreads“ atliktas tyrimas atskleidė, kad, ko gero, jei esate vyras, labiau būsite linkęs skaityti vyrų parašytas knygas, o jei moteris – dailios lyties atstovių kūrinius, rašo guardian.co.uk.

„Goodreads“ tyrimą atliko, išanalizavę 40 000 savo skaitytojų knygų pasirinkimus. Tyrėjai analizavo 20 000 vyrų ir 20 000 moterų.

Paaiškėjo, kad 50 vyrų labiausiai skaitytų knygų šiemet net 90 proc. autoriai buvo vyrai.

Tas pats liečia ir moteris – imant proporcijomis, iš 50 moterų autorių knygų 45 skaito moterys, 5 vyrai.

Analizė taip pat parodė, kad pirmais metais po knygos pasirodymo moters autorės knygos 80 proc. skaitytojų yra moterys. Tiesa, tyrimas parodė, kad moterys yra atviresnės, dažniau renkasi ir vyrų autorių knygas.

Šios išvados duoda peno pamąstymams, kodėl taip yra. Idėjų galima rasti įvairių. Pavyzdžiui, kai kurie tyrimo dalyviai vyrai sakė, kad jie renkasi vyrų autorių knygas ne todėl, kad ignoruoja moteris rašytojas ar nepasitiki jų talentu, tačiau todėl, kad vyrai autoriai rašo temomis, kurios juos domina labiau.

O ar jums svarbi autoriaus lytis?

One thought on “Tyrimas: skaitytojai labiausiai mėgsta knygas autorių, esančių tos pačios lyties kaip ir jie

  1. Labai nustebino tyrimo rezultatai. Esu moteris, nesirenku knygų pagal autoriaus lytį, žinoma, bet iš gausybės per gyvenimą perskaitytų, galiu teigti, kad geriausių knygų autoriai buvo vyrai. Nesąmoningai taip pat rinkčiausi vyro parašytą knygą.
    Vyrai bereikalingai neapkrauna teksto apimties, neprideda emocinio svorio, kur jo nereikia, sugeba jį koncentruoti.

Parašykite komentarą

Top